Mięśnie kegla u facetów

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, albowiem ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które trzeba następnie jak na ogół powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie błyskawicznie zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek oświadcza, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply