Nowa restauracja na mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują mniej znane potrawy – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu są również nie tak typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja z całą pewnością powinien obejmować również trunek. Lampka czerwonego wina to przy włoskim posiłku standard. wysokiej jakości dania włoskie Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie vin santo, kalabryjskie lamezia a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply