nowa restauracja włoska w Krakowie

Świetna włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. zobacz Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply