opona zwijana szosa duro

By

Kwiecień 30, 2017Inne tematyNo comments

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów bezbłędnie wiedzą, że żeby zdołać radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go odpowiednio przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, wobec tego lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo należałoby sprawić elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower wnikliwie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply